Polidex® - analógia lacnejšie, cena ruských a zahraničných náhrad

Polidex® je účinný liek v podobe kvapiek, ktorý je predpísaný na kontrolu otorinolaryngologických ochorení. Jeho účinné látky - dexametazón, neomycín, polymyxín B, ako aj fenylefrín. Ich kombinovaný účinok poskytuje protizápalový, antibakteriálny účinok, zužuje krvné cievy a zabraňuje nadýchaniu. Cena predmetných prostriedkov je nízka, ale v obchodoch s lekárskymi predajňami sú lacné analógové kvapky.

Čo pomáha s kvapkami?

Indikácie pre použitie:

  • Externé zápal stredného ucha;
  • Priemerný otitis akútny.

kontraindikácie

Nepoužívajte kvapky s:

  • Poškodenie tympanickej membrány z infekčnej a traumatické generácie;
  • Nadmerná citlivosť na zložky liečiva;
  • Diagnostikovaný s glaukómom s uzavretým uhlom;
  • Prijatie antidepresív, inhibítorov MAO;
  • Ochorenia obličkového systému;
  • tehotenstva;
  • Proces dojčenia;
  • Deti do 2,5 rokov.

Súbežné škodlivé reakcie

Kvapky väčšinou prenášajú pacientov priaznivo. Najčastejšia nežiaduca reakcia je spôsobená neznášanlivosťou jednej zložky lieku - mierna alergia.

Ako podať kvapky?

Návod na použitie:

Odporúča sa vložiť aspoň jeden a nie viac ako dve kvapky do každého ušného kanálika dvakrát denne počas 7-10 dní. Pred použitím produktu by sa fľaša mala zahriať, pretože studená liečivá kvapalina môže spôsobiť nepríjemné pocity v uchu. Keď roztok lieku vstúpi do ušného kanála, je potrebné chvíľu otočiť hlavu na druhú stranu a potom zopakovať rovnaké činnosti s druhým uchom.

Dôležité vlastnosti terapie

Pred začiatkom liečby je potrebné vykonať prehliadku tympanickej membrány na jej deformáciu a zničenie. Jeho vady môžu viesť k ďalšej strate sluchu. Je to spôsobené tým, že liek má škodlivý účinok na sluchový a vestibulárny aparát.

Koľko je Polidex: cena v lekárni

Kúpiť kvapky v lekárni môže predpisovať len lekár. Náklady na drogy z ochorení uší - 280 rubľov a proti nosovým ochorením - 340 rubľov (údaje z internetovej stránky apteka.ru). V nasledujúcej tabuľke sú uvedené lacnejšie farmaceutické výrobky. Všetky z nich bez výnimky majú formu kvapiek.

Zoznam lacných ruských a zahraničných generík

Otirelaks - (rumunská produkcia)

Najkvalitnejšia náhrada polydexu. Zaobchádza s rôznymi zápalovými procesmi sluchového orgánu, vrátane vzniknutých problémov po barotrauma.

Nepíšajte ľudí s vážnymi deformáciami tympanickej membrány a netolerujte zloženie liekov. Lieky sú povolené ženám, ktoré sa pripravujú na narodenie dieťaťa až po lekárskej konzultácii. Mladé matky potrebujú dočasne prestať dojčiť dieťa.

Niekedy môže pacient mať mierne alergické reakcie - sčervenanie kože, svrbenie, zanedbateľnú bolesť v uchu a krv krvi.

Miramistin - (Rusko)

Populárna antiseptická látka sa používa nielen v chirurgickej, pôrodníckej, dermatologickej a inej oblasti, ale aj v boji proti otorinolaryngologickým ochoreniam. Najmä ide o akútny a chronický zápal stredného ucha, sínusitídu, tonzilitídu a laryngitídu.

Miramistin sa líši vo svojej bezpečnosti a nedostatku kontraindikácií. Týkajú sa len pacientov so zvýšenou citlivosťou na tento farmaceutický výrobok.

Paralelné škodlivé účinky na organizmus sú po instilácii mierne pálenie v ušných kanáloch. Oni prejdú za pár sekúnd.

Отинум - (výrobca - Poľsko)

Hlavným účelom lieku je pôsobiť proti otitisu akejkoľvek formy, ako aj proti zápalu tympanickej membrány, ktorej faktorom sú bakteriálne, plesňové, vírusové infekcie alebo trauma. Často sa používa na umývanie uší. To sa robí na zmäkčenie ušných voskov.

Nepoužívajte tento liek na bronchiálnu astmu, perforovanú membránu. Okrem toho sa zákaz rozšíril aj na ľudí, ktorí nedosiahli dospelosť, očakávajú narodenie dieťaťa a dojčiace ženy. Je to spôsobené nedostatkom spoľahlivých informácií o vplyve zložiek lieku na tieto skupiny pacientov.

Pri liečení existuje riziko vzniku zlých udalostí u pacienta. Najčastejšie je to svrbenie v uchu. Dlhý priebeh spôsobuje zložitejšie účinky až po čiastočnú alebo úplnú stratu sluchu.

Otolorin - (ruská náhrada)

Kvalitívne lieči zápal stredného ucha, akútny a chronický typ.

Otorolín je kategoricky zakázaný ľuďom, ktorí negatívne reagujú na zloženie kvapiek, na ženy počas tehotenstva a na tých, ktorí sú už dojčiacou matkou. U pacientov mladších ako 18 rokov a s komplexnými ochoreniami obličiek sa tiež nepreukázali. Je obzvlášť dôležité, aby pacient nedosiahol perforáciu ušnej membrány, pretože instilácia kvapiek v tomto prípade ohrozuje sluch.

Súbežne s aplikáciou sa objavujú zriedkavé alergie, pocit pálenia v ušných kanáloch, ktorý po chvíli prechádza. Horšie vedľajšie účinky môžu byť vracanie, migréna, problémy s tráviacim systémom.

Otofa - (Francúzsko)

Európsky výrobca ponúka účinný liek na liečbu akútneho a chronického otitis. Otofu sa používa po operáciách na sluchovom orgáne. Kľúčovým rozdielom od vyššie uvedených kvapiek je možnosť ich použitia v prípadoch silných hnisavých lézií a deformácie membrány.

Predpísané kvapky nebudú precitlivené na zložky lieku.

Vyznačuje sa absenciou identifikovaných závažných nežiaducich reakcií.

Normax - (indický generik)

Zdôrazňuje jej univerzalitu. Okrem ochorení Normaks bojuje s ochoreniami zrakových orgánov. Farmaceutický produkt sa používa na liečbu akútneho alebo chronického otitis, externého aj sekundárneho. Často sa kvapky používajú na prípravu na operácie na uchu a na odstránenie cudzieho predmetu. Používa sa na liečbu očných ochorení - zápal spojiviek a iných zápalov inej povahy.

Nemal by byť pochovaný s problémami s asimiláciou zložených prvkov v detstve, tehotných a laktujúcich ženách.

Paralelne je pacientovi umožnené niektoré nežiaduce prejavy. Ovplyvňujú nestabilné fungovanie žalúdka a čriev - hnačka, bolesť v epigastrickej oblasti, pálenie záhy a zvracanie. Negatívne účinky tiež ovplyvňujú nervový systém, čo spôsobuje rýchlu únavu, bolesti hlavy, nestabilitu spánku, nadmerné, negatívnu stimuláciu a časté pocity úzkosti. Okrem toho existuje riziko alergií.

Danzil - (ďalší analóg kvapiek z Indie)

Druhá ázijská náhrada v tejto zbierke. Dokazuje svoju účinnosť pri liečbe zápalových a infekčných ochorení orgánov zodpovedných za dýchanie a uši.

Vyhnite sa kvapkám Dancilu u žien v postavení alebo už kŕmiť ich detské mlieko, deti a pacientov s alergiou na kompozíciu.

Najčastejším vedľajším účinkom je podráždenie, svrbenie a kožná vyrážka. Taktiež po podaní lieku v uchu je pocit preplnenia. Čoskoro zmizne.

Otindol - (Rusko)

Podobne ako iné lieky, ktoré sa skúmajú v článku, pomáha pri liečení otitis (akútna a chronická). Zároveň je však dôležité, aby tieto choroby neboli sprevádzané poškodením sluchovej membrány.

Je zakázané liečiť ľudí s negatívnou reakciou na tieto kvapky, ženy nesúce dieťa a osoby, ktoré sú v laktácii. Taktiež Otindol sa nepreukazuje ľuďom s chorobnými obličkami a deťmi do jedného roka.

Spolu s príjemom sú vedľajšie účinky - vyrážky na tele, svrbenie zvukovodu po vypadnutí kvapiek.

Rinostop - (najlacnejšie z uvažovaných prípravkov analógové Polideksy ruskej výroby)

Je známy nielen pre prekonanie bežného nachladnutia, ale aj pre liečbu zápalu stredného ucha.

Nevýhodou je významné množstvo kontraindikácií, ako u iných náhrad - pravidelné skoky krvného tlaku, zvýšená srdcová frekvencia, glaukóm so zatvoreným uhlom, atrofická nádcha.

Dlhodobé a časté používanie Rhinostopu môže podporiť podráždenie sliznice nosnej dutiny, dutiny uší s sprievodnými nepríjemnými pocitmi. Tiež môže dôjsť k prerušeniu srdcového rytmu, bolesti hlavy a spánku.

Záver o lacných náhradách kvapiek Polidexu

Skúmané kvapky vyrábané francúzskou farmakologickou spoločnosťou sú vyhľadávaným liekom na domácom trhu lekární. Polidexa je liek, ktorý sa primerane vyrovná s ochoreniami orgánov sluchu a nosovej dutiny rôzneho pôvodu. Nie je tajomstvom, že existuje značný počet podnikov, ktoré vytvorili výrobu menej cenných náhrad, ktoré majú atraktívnejšiu cenovú značku. Zatiaľ čo ich svedectvo a zloženie nie sú významné. Je dôležité spomenúť, že nie je potrebné zabraňovať chorobám ORL. Ak zistíte prvé príznaky nevoľnosti, musíte okamžite navštíviť lekárske zariadenie, aby vám pomohol lekár, ktorý môže predpisovať príslušnú drogu.

Polidex kvapky v nose, inštrukcie, analógie lacnejšie

Polidexa je kombinovaný lokálny liek, ktorý môže mať protizápalové a baktericídne antimikrobiálne účinky. Uplatňuje sa ako doma, tak v miestnosti ENT pred rôznymi druhmi manipulácií a chirurgických zákrokov. Návod na použitie obsahuje potrebné informácie. Čo je najlepšie pre deti, rozdiely, dátum vypršania platnosti po otvorení, ako správne kopať, čo pomáha a ako často používať, pozri nižšie.

štruktúra

Liečivo má zloženie - účinnú látku - neomycínsulfát, dexametazón a iné, ako aj množstvo pomocných látok - chlorid lítny, kyselina citrónová, čistená voda. Forma uvoľňovania - kvapky v nose, nosový sprej, antimikrobiálne kvapky, vazokonstrikčný sprej na inhaláciu.

Koľko to stojí?

Náklady a koľko závisí od krajiny výrobcu. Môžete sa dozvedieť na oficiálnej webovej stránke zástupcu. Môže sa použiť s rozprašovačom. Koľko dní kvapká dieťa? Trvanie liečby je v priemere 7 dní. Môže to byť opakovaný priebeh, napríklad v prípade sínusitídy. Komarovský odporúča.

Na aký účel, indikácie na použitie

Lekársky výrobok sa používa pre:

  • 1. S genyantritídou
  • 2. Ako vitamíny pre psov, mačky v ušiach
  • 3. S adenoids
  • 4. S zelenou a žltou slobou
  • 5. S preťažením
  • 6. Ako protizápalový prostriedok s antibakteriálnym účinkom
  • 7. Pre inhalácie
  • 8. V prípade poškodenia nosovej sliznice
  • 9. Zápal úst
  • 10. V otorinolaryngológii
  • 11. V prípade poškodenia zvukových kanálov
  • 12. Pri zápale otitidy
  • 13. Na boj proti patogénnym baktériám a infekčným chorobám

Analógy sú lacnejšie

Zdravotnícky výrobok má množstvo lacných náhrad a analógov. Medzi nimi:

  • 1. Kvapky s fenylefrínom
  • 2. Isfra
  • 3. Gelabon
  • 4. Rinoflumucil
  • 5. Glukogestrónový hnis
  • 6. Biaparox
  • 7. Nazonex
  • 8. Vibrocil
  • 9. Sinupret
  • 10. Otypax
  • 11. Sofradek
  • 12. Multivitum
  • 13. Dexametazón
  • 14. Neomycín
  • 15. Polymyxín
  • 16. Fenylefrín

Návod na použitie

Pri aplikácii s komplexnou terapiou je schopný priniesť pozitívne výsledky. Účinné proti grampozitívnym a gramnegatívnym patogénom. Pri kombinácii s antibiotikami má škodlivý účinok na mikroorganizmy. Bojuje s infekciami horných dýchacích ciest. Dospelí a deti staršie ako 12 rokov majú dostatok 3-4 injekcií denne v každej nosovej pasáži. Kurz liečby určuje lekár a najčastejšie je až 10 dní bežného užívania.

Pokyny na použitie polidexu s fenylefrínom

Aplikujte súčasne a súčasne 2 lieky v akútnej forme sínusitídy a sinusitídy. Môže sa používať v chronickej fáze rinitídy. Spravidla sa do každej nosnej dierky podáva tri injekcie počas dňa.

Nastrieknite polduxové pokyny na použitie v tehotenstve

Lekársky výrobok je prísne kontraindikovaný na použitie počas tehotenstva a dojčenia. Je schopný preniknúť do materského mlieka a môže ovplyvniť zdravie nenarodeného dieťaťa. Tehotná v prvom trimestri a počas laktácie je zakázaná.

Polydex ušné kvapky

Ucha kvapky sa používajú v akútnom období pri zápalu stredného ucha a zápalu stredného ucha. Vynikajúci zvládnuť úlohu, deštruktívny vplyv na patogénne baktérie. Je potrebné správne vypočítať dávku lieku. Dávka je 3 kvapky naraz.

Recenzia pantogam

Podľa mnohých prehľadov pacientov liek zvyšuje odolnosť mozgu voči hypoxii. Ukazuje sa to v prípadoch psychoemotionálneho stresu. Má sedatívny účinok. Aby bola vaša liečba účinnejšia, mali by ste zachovať imunitu rôznymi spôsobmi - zmeniť svoj životný štýl, ukončiť zlé návyky a prijať vitamíny. Pri sínusitíde je užívanie liekov možné len pod dohľadom lekára.

kontraindikácie

Liek má množstvo kontraindikácií:

  • 1. Precitlivenosť na účinnú látku činidla
  • 2. Individuálna intolerancia voči lieku.
  • 3. Deti do 2 rokov
  • 4. Zlyhanie obličiek
  • 5. Tehotenstvo a laktácia
  • 6. Cirkulačné poruchy
  • 7. Predĺžená mydriáza

Prípady predávkovania nie sú zdokumentované kvôli nízkej adsorpcii lieku.

Vedľajšie účinky

  • 1. Alergické reakcie - žihľavka kože, svrbenie, pálenie, dermatitída
  • 2. Suchá pokožka

Kompatibilita s alkoholom

Liečivo je kompatibilné s alkoholom. Foto, rozdiely, dátum vypršania platnosti, správny obraz, súčasný príjem s antibiotikami a inými prostriedkami, či hormonálna liečba pomáha, glukurestron, ktorý je účinnejší, akcie - viac informácií nájdete na obale alebo Wikipédii.

Čo môže nahradiť kvapky Polidexu?

V zozname účinných liekov s antibakteriálnym účinkom zaujíma vedúca pozícia sprej Polidex. Tento liek má širokú škálu účinkov vďaka jeho zloženiu, ktoré zahŕňa niekoľko typov antibiotík. Ale nie vždy protizápalový a antibakteriálny účinok "Polideksy" je účinný v prípade akútnej sinusitídy alebo rinitídy. V tejto situácii sa liek nahradí analógmi.

Napriek tomu, že Polidex je lacnejší ako analógy pre nos, mnohí pacienti uprednostňujú iné lieky. Pomoc pri výbere lieku aspoň nie horšie, tento materiál pomôže.

Zloženie a pôsobenie "Polydecks"

Nosový sprej spoločnosti Polidex má výrazný účinok proti škodlivým prvkom a rôznym infekciám, ktoré spôsobili nežiadúce procesy v oblasti dýchacích ciest a nosových dutín. Liečivo účinne eliminuje akútne príznaky ochorenia a normalizuje činnosť dýchania po piatich dňoch liečby.

Tento účinok sa dosiahne vďaka štruktúre lieku. Obsahuje silné antibiotiká a ďalšie zložky, ktoré majú škodlivý účinok na zápalové zameranie, pričom odstraňujú príčinu a symptómy ochorenia.

Liečba liekom "Polydex" je povolená v prípadoch akútneho zápalu, ktorý nereaguje na štandardnú liečbu. Takéto ochorenia zahŕňajú:

  • zápal prínosových dutín;
  • zápal prínosových dutín;
  • zápal prínosových dutín;
  • purulentný alebo slizový výtok z dutín;
  • chronická alebo akútna rinitída;
  • zápal nosohltana;
  • adenoiditis.

Užívanie lieku "Polidex" je povolené počas tehotenstva, ale len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Navyše antibakteriálny sprej je predpísaný počas rehabilitácie po chirurgickom zákroku na nosových dutinách a nosohltane.

V prípade chronického zápalu sa na prevenciu odporúča nosový sprej. Preto je možné dosiahnuť dlhodobú remisiu.

Liek má výrazný účinok v prípade poškodenia tela grampozitívnymi a gramnegatívnymi baktériami.

Ale nie je vhodné používať liek bez predpisovania lekára, pretože liek má niekoľko kontraindikácií a vedľajších účinkov. Práve z tohto dôvodu sa liek Polidex uvoľňuje len na lekársky predpis.

Ak sa vytvorí zápal nečakane alebo pacient nemá v blízkej budúcnosti možnosť konzultovať s lekárom, musíte použiť analógové "Polidex" na nos.

Podobné lieky

Každý vie, že takmer všetky lieky majú podobné výrobky. Pomocou analógov môžete dosiahnuť rovnaký účinok ako primárna medikácia, ale môžete ušetriť určitú sumu peňazí. Predaj analógov by mal byť v prípade individuálnej neznášanlivosti aktívnych zložiek lieku.

Rovnaký výrobok "Polydecks" neexistuje, ale existujú lieky, ktoré majú silný protizápalový účinok a antibakteriálny účinok.

"Sofradeks"

"Sofreks" máokombinovaný prípravok, ktorý sa má používať len lokálne. Jeho pôsobenie je zamerané na zničenie vírusov a baktérií, ktoré v organizme vyvolali alergické prejavy alebo zápalový proces.

Okrem toho poskytuje spoločnosť SofraDex baktericídny účinok, čo je nevyhnutné v prípade poruchy organizmu grampozitívnymi alebo gramnegatívnymi vírusmi.

Ak ste si vybrali "Sofreks" ako analóg "Polidex" v nose, je potrebné zvoliť presne nazálne kvapky, aj keď je tento liek dostupný vo forme spreja, očných kvapiek a tabliet.

Bury tento liek dve kvapky v každej nosovej perióde až päťkrát denne. Dávkovanie sa môže líšiť, pretože množstvo kvapiek závisí od tvaru zápalu. Ale vo všetkých prípadoch sa používanie lieku dlhšie ako sedem dní neodporúča. Predbežne je potrebné vyčistiť nosné priechody z sekrétov slizníc.

Pri liečení detí do troch rokov veku, ako aj v prípade tehotenstva alebo dojčenia je potrebné užívať "Sofrex" so špeciálnou starostlivosťou.

"Maksitrol"

"maksitrol"Je silný kombinovaný liek, ktorý má protizápalové a antibakteriálne účinky. Táto droga je známa už dlhú dobu v prostredí oftalmológie.

Často sa predpisuje pacientovi so sínusitídou alebo sínusitídou, pretože účinok lieku je spôsobený silným účinkom, keď je organizmus infikovaný rôznymi vírusmi alebo zápalmi húb.

"Maxitrol" sa môže instilovať do nosových dutín a do uší. Pri nazálnom podaní sa odporúčajú tri kvapky denne. K takejto liečbe je potrebné dodržať až sedem dní. Pri akútnom zápale môžu lekári zvýšiť priebeh liečby až na desať dní.

Priaznivý účinok sa dosiahne kvôli dvom antibiotikám, ktoré sú súčasťou lieku. To poskytuje širokú škálu účinkov a baktericídny účinok.

Nepoužívajte "Maksitrol" v prípade vírusového poškodenia tela alebo hubovej infekcie očí. Ďalšie kontraindikácie zahŕňajú:

  • tuberkulóza;
  • špecifická citlivosť na zložky činidla;
  • vredy;
  • hnisavé rany na koži;
  • po chirurgickom zásahu na oblasť rohovky.

Tento liek Je nebezpečné liečiť mladých pacientov, a tiež vykonávať lekárske manipulácie počas tehotenstva alebo počas obdobia dojčenia.

Ak je dávka nesprávna, mnoho pacientov má vedľajšie účinky. Zahŕňajú:

  • alergické reakcie;
  • ťažké sčervenanie sliznice oka;
  • svrbenie a pálenie;
  • opuch;
  • bolestivé pocity v ušiach;
  • zmena krvného tlaku;
  • zhoršenie zraku;
  • dočasná strata sluchu;
  • nevoľnosť a zvracanie.

Použitie "Maxitrol" sa odporúča len po kontrole v kancelárii lekára ORL. Samostatné podanie antibakteriálneho lieku môže viesť k nežiaducim následkom.

"Anauran"

Ďalším analógom Polideksy je Anauran. Toto je droga, ktorá má anestetikum, protizápalové a antibakteriálne účinky. Použitie "Anauran" je nevyhnutné pre akútne otitis alebo purulentný výtok, ako aj pooperačné zákroky.

Pred použitím lieku, je potrebné študovať vedľajšie účinky a kontraindikácie.

V zriedkavých prípadoch ale "Anauran" vyvolal výskyt alergických reakcií a pocitov horenia.

Okrem toho sú v tehotenstve závraty, nauzea a vracanie, zmeny krvného tlaku a negatívne procesy na embryu.

Použitie "Anauran" je povolené len lokálne, v individuálnej dávke, ktorú musíte skontrolovať u svojho lekára. Odborníci predpísajú instiláciu piatich kvapiek dvakrát denne alebo tri kvapky štyrikrát denne. Je dôležité dodržiavať postup liečby, ktorý by nemal presiahnuť sedem dní. V inom prípade existuje riziko vedľajších účinkov.

Aplikácia "Anauran" je možná len v prípade akútnych zápalov. V ďalšom priebehu ochorenia pacient potrebuje závažnejšiu liečbu a povinný príjem antibiotík.

"Flixonase"

Na liečbu edémov, alergií a zápalových procesov pri rinitíde alebo sinusitíde sa často predpisuje "Fliksonaze". Prípravok je založený na kortikosteroidov, ktoré majú vážny účinok. Liek znižuje príznaky zápalu takmer okamžite po podaní lieku.

Pre pohodlie pacientov je liek dostupný vo forme kvapiek alebo sprejov.

"Fliksonase" úspešne bojuje proti týmto zápalom ako:

  • alergická rinitída;
  • senná nádcha;
  • znižuje bolesť nosohltanu alebo paranazálnych dutín;
  • zmierňuje nazálne kongescie.

Použitie lieku "Fliksonase" je povolené len od veku štyroch rokov. Dodržiavajte toto pravidlo pri výbere lieku. Ďalšie kontraindikácie zahŕňajú:

  • individuálna neznášanlivosť aktívnych zložiek lieku;
  • špecifická citlivosť na flutikazón propionát;
  • traumatizácia nosa;
  • chirurgické účinky na mozog.

opatrne by mal užívať liek pri užívaní liekov na liečbu zápalu HIV alebo v prípade bronchiálnej astmy, sezónnych alergických reakcií alebo porušenia integrity kože.

Ak užívate lieky proti hubovému ochoreniu v čase užívania Fliksonase, poraďte sa so svojím lekárom.

Neužívajte "Fliksonase" s infekciou nosných dutín, ako aj zápal paranazálnych dutín. V tomto prípade bude pacientovi predpísané ďalšie lieky, ktoré možno užívať s liekom.

V ostatných prípadoch sú pacientom predpísané Fliksonase v nasledujúcom dávkovaní:

  1. Pre deti staršie ako štyri roky - dve injekcie počas štyroch dní.
  2. U dospelých troch injekcií počas šiestich dní.

Nepretrhajte dávku v priebehu liečby.

"Tafen"

Ďalšie analógové "Polideksy" - nosový sprej "Tafen". Má výrazný protizápalový účinok, ako aj antialergický účinok. Použitie lieku "Tafen" je nevyhnutné pri sezónnych záchvatoch alergickej rinitídy, ako aj pri profylaxii s vazomotorickým nosom. Okrem toho môže byť liek predpísaný pre polypy v nose alebo na prevenciu celoročnej rinitídy.

"Tafen" je vymenovaný dlhodobo, ale celkové trvanie liečby by nemalo presiahnuť tri mesiace.

Pred kúpou lieku si prečítajte kontraindikácie. Zahŕňajú:

  • špecifická citlivosť na aktívnu zložku liečiva;
  • alergické prejavy na pomocné látky "Tafen";
  • tuberkulóza;
  • obdobia tehotenstva alebo okamihu laktácie.

Okrem toho nemôžete užívať "Tafen" na liečbu detí mladších ako šesť rokov.

Ďalšie kontraindikácie zahŕňajú Plesňové infekcie tela alebo bakteriálne infekcie v horných dýchacích cestách. V tomto prípade by sa liek mal užívať pod neustálym dohľadom lekára alebo liečivo by malo byť nahradené analógom.

Majte na pamäti, že "Tafen" má výrazné vedľajšie účinky. Z tohto dôvodu môže byť užívanie drogy počas tehotenstva pre matku nebezpečnou budúcnosťou.

záver

Existuje veľa analógov kvapiek v nose Polidexu, ale len kvalifikovaný lekár môže vybrať skutočne účinnú drogu. Nepoužívajte nahradenie lieku iným osobne, pretože látka môže v tele spôsobiť nežiaduce účinky.

Pamätajte, že "Polideksy" obsahuje niekoľko typov antibiotík. Vo väčšine prípadov je použitie lieku povinné, pretože je to on, kto dokáže zvládnuť zápal. Ak máte závažné alergické reakcie na zloženie lieku, musíte si zvoliť najviac podobnú účinku lieku.

Najlepšie pre nos: analógy Polidex Spray

Liečivo, o ktorom sa diskutuje v tomto článku, sa osvedčilo v otolaryngológii, používa sa na liečbu zápalových ochorení nosovej dutiny a paranazálnych dutín. Jednoduchý pacient však považuje za užitočné vedieť, či môžu byť kvapky Polidexu nahradené inými, ktoré sú rovnako účinné, bez toho, aby ohrozovali ich zdravie a zároveň šetrili peniaze.

Návod na použitie

V kompozícii - kombinácia glukokortikoidového hormónu (dexametazón), dvoch antibiotík (neomycín + polymyxín B), fenylefrínu (vazokonstrikčnej zložky). Vyrába sa v 15 ml injekčnej liekovke s rozprašovačom

Vlastnosti prípravku

Vzhľadom na kombináciu silného protizápalového činidla (hormónu) a dvoch dobre kombinujúcich sa antibiotík, Použitie lieku Polydex vám umožní rýchlo zastaviť zápalové zameranie, znížiť bolesť a vyliečiť samotnú príčinu ochorenia (rast baktérií je inhibovaný), fenylefrinová zložka znižuje edém nosovej sliznice, uľahčuje dýchanie pacienta.

Používa sa na liečbu akútnej a chronickej rinitídy, rinofaryngitídy. Tiež účinná pri zápalu sínusitídy (zápal paranazálnych dutín).

kontraindikácie

  • tehotenstvo a laktácia;
  • vek do 2,5 rokov;
  • porucha funkcie obličiek;
  • glaukóm so zatvoreným uhlom;
  • prítomnosť alergií na ktorúkoľvek zložku liečiva;
  • vírusové ochorenia.

Spôsob aplikácie

Jedna injekcia do každej nosovej dierky 3-5 krát denne, u detí do 2,5 roka - jednu injekciu až trikrát denne. Trvanie žiadosti - najviac 10 dní.

Náklady v lekárňach

Ceny sa v Rusku značne líšia. Priemerná cena jednej fľaše je približne 310 ruských rubľov.

Porovnanie analógov Polidexy s fenylefrínom

Neexistujú žiadne 100% analógy lieku. V lekárni siete s najbližšou kompozíciou sú ušné kvapky Polidex, eye - Maxitrol. Vo svojom zložení nie je prítomná vazokonstrikčná zložka - fenylefrín a oblasť ich použitia je trochu iná (ochorenia uší, oči).

Existujú však aj iné antibakteriálne lieky na liečbu infekcií nosa, ktoré sú u lekárov dobre zavedené. Medzi analógmi Polidexy pre deti často používa Isofra, prípravky s protargolom a morskou vodou.

Izofra

Nosový sprej v kompozícii - antibiotikum frakcítín. Vyrobené rovnakou rastlinou ako Polidex.

Rozsah použitia: infekcia nosnej dutiny, paranazálne dutiny.

Násobnosť príjmu: jednu injekciu 4-6 krát denne v každej nosnej dierke. Liečivo sa môže podávať deťom starším ako 2 roky.

  • tehotenstvo, laktácia;
  • neznášanlivosť na zložky postreku.

Náklady na drogu: od 250 rubľov na fľašu.

Tento nosový sprej má oveľa menšie spektrum účinku na celú škálu patogénnych baktérií pri ochoreniach nosnej dutiny, často je potrebné ho nahradiť inými, pretože "nedosahuje cieľ" (v porovnaní s Polidexom). tiež v prípravku Isofra nie je žiadna hormonálna zložka (dexametazón) a vazokonstriktor (fenylefrín), preto tento sprej neodstráni opuch slizníc tak rýchlo a dobre.

Aké analógie existujú pre Isofra sám, pozri odkaz.

Sofradeks

Očné / ušné kvapky. V zložení dvoch antibiotík (Framicetin, gramicidín C) a hormonálnej zložky dexametazónu.

Používa sa na bakteriálne infekcie očí a vonkajšieho ucha.

Cena je okolo 320 rubľov.

Niekedy však môžete nájsť použitie tejto drogy ako pokles v nose, čo je nevhodné. Je lepšie použiť vyššie uvedené polydex alebo Isofra.

Alternatívnou alternatívou na nahradenie lieku Polidex je používanie tabletovaných antibakteriálnych liekov. Najčastejšie otolaryngológovia používajú vo svojom arzenáli amoxicilín s kyselinou klavulanovou (Augmentin, Amklav), azitromycínom (Sumamedom), midekamycínom (Macropenom). Zvlášť efektívne kombinujte ich s vazokonstrikčnými sprejmi, rastlinnými prípravkami.

Ale vždy pamätajte, že riziko užívania systémových antibiotík je tiež vyššie ako lokálne postrekovanie. V prípade užívania perorálnych antibiotík existuje vysoké riziko poruchy trávenia, exacerbácia gastritídy, pripojenie hubovej infekcie.

Treba mať na pamäti, že nie všetky typy rinitídy si vyžadujú vymenovanie liekov antibiotikami. Najčastejšie stačí používať iné typy liekov, napríklad:

Sinupret

Liečba rastlín vo forme kvapiek, kvapiek na perorálne podávanie. Používa sa na zníženie zápalu pri ochoreniach ucha, nosa, sínusitídy.

Vasokonstrikčné spreje v nose

Napríklad Sanorin alebo Tizin. Znížte fenomén vylučovania slizníc, nazálnu kongesciu. Trvalé používanie by nemalo presiahnuť týždeň. Táto skupina rozprašovačov je klasifikovaná ako symptomatická (nešetrí základnú príčinu ochorenia).

Sinuforte

Sprej na báze extraktu z rastliny cyklámenu zriedi hrubý spúta, ktorý sa hromadí v dutinách nosných dutín pri chronických a dlhotrvajúcich zápaloch. To dobre funguje s antibiotikami.

Spreje, ktoré zvlhčujú sliznice

Patria sem lieky Morenazal a podobné lieky. Jemne hlienový sliz v nosovej dutine má výborný čistiaci účinok. Dobre tolerované deťmi najskoršieho veku, nemá žiadne kontraindikácie.

Prípravky na báze strieborných koloidov

V lekárni reťazca Ruska možno nájsť pod obchodným názvom Siallor.

Účinná látka protargol - antiseptická, má dobrý adstringentný účinok, znižuje tvorbu hlienu. Prípravky striebra sa používajú už desaťročia v praxi ORL a v chirurgii.

Ak chcete začať používať obsah injekčnej liekovky, musíte pripraviť riešenie s obmedzenou trvanlivosťou. Oficiálna inštrukcia odporúča vykonať alergický test v oblasti lakťa skôr, ako začnete užívať protargol. Kvapky a spreje na báze striebra sú vhodné aj pre deti.

Recenzie špecialistov na Polidex

Väčšina pediatrov, otolaryngológov a praktických lekárov podporujú použitie tohto kombinovaného spreja z mnohých dôvodov. Výhody sú početné, napríklad:

  • široká škála účinkov na patogénne mikroorganizmy;
  • nahrádza tri rôzne liekovky liekov, čím sa zjednodušuje liečebný režim, pacienti s vyššou pravdepodobnosťou užívajú takúto drogu;
  • dobre vypočítané dávky všetkých účinných látok lieku;
  • rýchly účinok od začiatku príjmu.

Praktický lekár súkromnej kliniky v Smolensku

Na záver tohto článku nemôžeme poznamenať, že samoliečba niekedy vedie len k žalostným výsledkom. A ak sa stále odvážite začať s užívaním akéhokoľvek lieku sami, ale účinok nepríde, dôrazne odporúčame zastaviť liečbu a obrátiť sa na lekára.

Príslušný špecialista vymenuje niečo, čo vyhovuje vášmu prípadu ochorenia, čo šetrí čas a peniaze. Buďte zdraví!

Analógy lieku Polidex pre nos

Nosová príprava Polideksa je antibakteriálny prostriedok s výrazným protizápalovým, vazokonstriktívnym a protiedémovým účinkom. Tento terapeutický účinok lieku je spôsobený nasledujúcim účinkom:

  • Antibiotiká potláčajú patogénnu mikroflóru vo forme neomycínu a polymyxínu B;
  • Glukokortikosteroidný hormón - dexametazón, ktorý zastavuje zápal v ľudskom tele.

Napriek tomu tento liek zahŕňa fenylefrín, ktorý funguje na zníženie opuchu nosovej sliznice a na zmiernenie nosového dýchania u pacienta.

Liečivo vo forme prípravku Polidex predstavuje nasledujúce formy uvoľňovania - sprej (nie aerosól) pre nosovú a ušnú kvapku.

Ušné kvapky Polideksa balené vo fľašiach s tmavým sklom 10,5 mililitrov. Nosový sprej sa tiež dávkuje do fliaš so špeciálnym postrekovačom s objemom 15 mililitrov.

Cena za popísanú drogu vyrobenú vo Francúzsku s kapacitou 15 mililitrov sa pohybuje medzi 300-320 rublami. Niektorí pacienti nemajú radi túto cenu za túto drogu. Potom pre liečbu chorôb nosnej dutiny menovať lacnejšie analógy Polidex. Stáva sa tiež, že pacient trpí alergickými reakciami spôsobenými niektorou zložkou opísaného liečiva. V tomto prípade sa pre liek Polidex vyberie náhrada - akýkoľvek z nižšie uvedených liekov.

maksitrol

Analógové Polideks Maxitrol je podobný hlavnej zložke liekov a princípu jej účinku na ľudské telo. Analogicky medziprodukt nosové Polydex prostriedky a analógové lacnejšie - maksitrol očné kvapky, sa ukazuje, že náhradné jadro a opakuje účinok liečiva a používa sa na liečbu ochorení nosovej dutiny, napríklad, nádcha a zápal prínosových dutín.

Opísaný analóg je kombinované činidlo, ktoré má antibakteriálny a protizápalový účinok.

Analóg Maxitrol Polidex vo forme očných kvapiek sa uvoľní v injekčnej liekovke s dávkovačom (5 ml). Balené v lepenkovej škatuli.

Hlavné zložky lieku Maxitrol, ktoré sú súčasťou lieku:

  • Sulfát polymyxínu B;
  • Neomycín sulfát;
  • Dexametazón.

Liek je indikovaný na použitie:

  • Pri konjunktivitíde;
  • S blefaritídou;
  • S keratitídou a keratokonjunktivitídou;
  • S iridocyklitmi.

A tiež v pooperačnom období s prítomnosťou zápalu prednej časti očí.

Maxitrol, analógové Polydecks nepoužívajú:

  • Pri tuberkulóze očí;
  • Pri mikrobakteriálnej očnej infekcii;
  • Pri hubových ochoreniach očí;
  • Pri očných ochoreniach vírusovej etiológie;
  • So šindľom;
  • S hnisavou infekciou sliznice oka, vredov rohovky;
  • V prípade nadmernej citlivosti na zložky opísaného prípravku.

Analóg Maxitrolu, ktorého cena sa pohybuje od 430 do 670 rubľov, sa vypláca z lekární podľa predpisu predpísaného lekárom.

Sofradeks

Sofraks je antibakteriálny a protizápalový liek lokálne používaný v otorinolaryngológii a oftalmológii.

Základom relatívne lacná príprava Sofradeks, Polydex analóg je framycetínu sulfát - antibiotikum, ktoré majú rôzne členmi neomycín a polymyxín Polydex radom efektov.

Preto sú vymenovaní lekári s imunitou voči zložkám lieku Polidex, analógy sú lacnejšie a ľahšie tolerované pacientmi.

Vyrába sa liekom Sophradex, analógový Polidex vo forme očných a ušných kvapiek v injekčných liekovkách (5 ml) z tmavého skla s kvapkami.

Zoznam chorôb, pri ktorých je možné predpísať kvapky, je uvedený nižšie:

  • keratitis;
  • zápal spojiviek;
  • Skleritídy a blefaritída;
  • Iridocyklitída.

Tiež je indikovaný liek Sophradex, lacný analóg lieku Polidex:

  • Pri zápale vonkajšieho ucha;
  • Pri ekzémom infikovanej pokožke očných viečok.

Dôležité! Ak porovnáte pokles Polydex a Sofradeks, posledný prostriedok má menej kontraindikácie a nežiaduce účinky, ktoré v súvislosti s tým, čo je, a je určený pre deti od 1 roka.

  • S riedením skléry;
  • S glaukómom;
  • S herpetickou keratitídou;
  • Pri vírusových a plesňových infekciách;
  • S purulentným zápalom očí a tuberkulózou;
  • V prípade tehotenstva a laktácie;
  • V prípade nadmernej citlivosti na zložky opísaného činidla.

Polidex kvapky, na lacné analógy, z ktorých opísaný liek Sofraksek patrí, majú množstvo kontraindikácií, ktoré chýbajú z jeho náhrady. V súvislosti s tým, čo sa odporúča používať obe a iné lieky iba na základe lekárskych odporúčaní.

Izofra

Analógy lieku Polidex pre nos sú nazálne spreje Isofra - liek, ktorý sa často používa v oblasti otolaryngológie.

Isophra má antibakteriálny a antimikrobiálny účinok na nosnú sliznicu v dôsledku prítomnosti antibiotika frakmitínu v ňom.

Spreje nasálny liek Isophra je dostupný v 15 ml injekčných liekovkách a predpisuje sa podľa lekárskych odporúčaní.

Analogový izofra je nielen prostriedkom, ktorý je lacnejší, ale tento sprej sa používa spolu s inými liekmi na liečbu zápalových procesov horných dýchacích ciest:

  • Pri rinitíde;
  • S rinofaryngitídou;
  • So sínusitídou;
  • Pri sínusitíde, čelnej a etmoiditíde - komplikáciách spôsobených sínusitídou.

Tento pomerne lacný analóg s antimikrobiálnym účinkom je vhodný aj na liečbu detí od prvého roku. Rozprašovanie v nose sa delí:

  • Pri faryngitíde;
  • Ak sa vyskytne chronická bronchitída;
  • Pri zápalových procesoch v nosnej sliznici a jej dutinách;
  • Ako profylaxia v pooperačnom období.

V takýchto prípadoch by však opísaný agent pre deti mal predpisovať len pediatr.

  • V prípade nadmernej citlivosti na zložky opísaného činidla a aminoglykozidovej série antibiotík;
  • Počas tehotenstva a dojčenia;

Dôležité! Časté používanie Isofra a Polidexu môže viesť k necitlivosti a odolnosti patogénnej mikroflóry voči zložkám týchto liečiv.

Avamys

Avamis je hormonálny protiedémový liek s výrazným protizápalovým účinkom. Rovnako ako u vyššie uvedených liekov, na liečbu ochorení nosa, Avamis, sa náhradná látka Polydex používa na alergickú rinitídu, sínusitídu a sinusitídu.

Hlavnou aktívnou zložkou lieku Avamisa je glukokortikosteroid - flutikazónfuroát.

Opísaný analóg vo forme nosového spreja sa pripraví vo forme belavej suspenzie zabalenej do fliaš s dávkami 30, 60 a 120.

Prípravok je indikovaný na použitie pri alergickej rinitíde, či už sezónnej alebo perzistentnej. Navyše, nosový sprej sa používa v adenoidoch na zníženie možného opuchu sliznice.

Podobne ako kvapky Polideksy má jeho analóg Avamis kontraindikácie pre aplikáciu:

  • Individuálna neznášanlivosť na zložky opísaného činidla;
  • Vykonajte liečbu s týmto liekom po použití ritonaviru;
  • Vek detí je do dvoch rokov.

Awamis je prepustený, nie je obzvlášť lacný analóg hlavnej drogy, od lekární podľa predpisu za cenu 600 rubľov a vyššie.

Sinupret

Sinupret je protizápalový prostriedok rastlinného pôvodu. Tento lacný prírodný prípravok vo forme dražé a kvapiek na príjem sa vydáva, ktoré majú vzhľad svetlohnedej kvapaliny s čírou bylinkovou arómou. Rovnako ako kvapky v nose Polidex, Sinupret ako alkoholová tinktúra je balený vo fľašiach z tmavého skla so špeciálnym dávkovačom.

Opísané liečivo sa používa orálne (orálne), keď sa zriedi vodou alebo inými pitnými tekutinami.

Sinupret je liek so zložitým účinkom, ktorý je indikovaný na použitie:

  • Stimulácia sekrečných žliaz;
  • Na skvapalnenie nosovej sekrécie;
  • Na zmiernenie opuchu nosovej sliznice;
  • Na zlepšenie hlienu z nosných priechodov;
  • Zmierniť zápal nosa;

Sinupret má tiež antioxidačné vlastnosti a upokojujúci účinok nervového systému.

Opísaný analóg sa odporúča použiť:

  • So sínusitídou;
  • S adenoidmi;
  • Pri zápale otitidy;
  • So sínusitídou;
  • Znížiť zápalové procesy nosa a uší.

Podobne ako liek Polidex, jeho analóg Sinupret nie je indikovaný na použitie:

  • Pacienti náchylní na alergické reakcie;
  • Ľudia, ktorí zneužívajú alkoholické nápoje;
  • Pacienti, ktorí dostali antialkoholovú terapiu.

Príprava polidexu, rovnako ako jeho lacné analógy, je účinná pri liečbe mnohých ochorení, ale stále je to lekár, ktorý musí rozhodnúť, ktorý z nich si vyberie nápravu na liečbu konkrétnej choroby na základe zhromaždenej anamnézy.

Lacné analógy polidexu

Farmaceutické prostriedky známych farmaceutických spoločností majú zvyčajne značné náklady. Ale v tej istej lekárni vo väčšine prípadov nájdu náhradu - lacnejšie nástroje s podobným účinkom.

Polidex - čo nahradiť?

V lekárni môžete takmer vždy nájsť lacnejšie analógy známych liekov. Je tiež možné nahradiť francúzsky prípravok Polidex. Lacné analógy ju nemôžu úplne nahradiť, ale pri správnom výbere náhradnej látky môže byť liečba nie menej účinná.

Mechanizmus účinku, zloženie, forma a cena polydexov

Jedná sa o kombinovaný liek s antibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami, ktorý je k dispozícii v dvoch dávkových formách:

  • ušné kvapky, ktoré pozostávajú z dvoch antibiotík a glukokortikoidného hormónu;
  • nosový sprej s rovnakým zložením, ako aj s prídavkom vazokonstrikčnej látky fenylefrín.

Výrobca - laboratórium spoločnosti Bouchard (Francúzsko).

Účinok liečiva je určený zložením jeho zložiek:

  • antibiotiká polymyxín B a neomycín, majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré inhibujú životne dôležité funkcie väčšiny bakteriálnych infekčných agens (s výnimkou pre streptokoky), ktoré spôsobujú ochorenia horných dýchacích ciest;
  • glukokortikosteroidmi (GCS) dexametazón vykazuje výrazné protizápalové a antialergické účinky, okamžite odstraňuje opuch, bolesť, obnovuje dýchanie nosom;
  • vazokonstrikčný fenylefrín (prítomný len v nosnom spreji) tiež okamžite odstráni opuch slizníc nosa.

Kvapky na uši sú predpísané na liečbu vonkajšieho zápalu stredného ucha a mikrobiálnej vzorky vonkajšieho sluchového kanála. Nepoužívajte ho pri perforácii tympanickej membrány.

Ušné kvapky je možné zakúpiť za 240 - 360, sprej s fenylefrínom za 300 - 400 rubľov.

Analogy ušných kvapiek Polidex

Neexistujú žiadne úplné analógy tohto lieku. Liečivo, ktoré má nahradiť, má preto zvoliť lekár podľa symptómov ochorenia. Bude ťažké nezávisle vybrať analóg. Náušnice, ktoré môžu nahradiť liek:

  1. Dexona (Cadil Haltkar, India) - kombinované liečivo v jeho zložení sa nachádza v blízkosti Polidexu (neomycín + dexametazón). Jeho účinnosť a bezpečnosť u detí, tehotných žien a dojčiacich žien nie je preukázaná. Stojí to asi 120 - 150 rubľov.
  2. Otofa (Bouchard Laboratory, Francúzsko) je antibakteriálnym činidlom, ktorého aktívnou zložkou je antibiotikum na topickú aplikáciu rifamycínu. Výhodou kvapiek je možnosť ich použitia v rozpore s neporušenosťou tympanickej membrány.

Otofa je vhodný na liečbu akejkoľvek otitis, vrátane hnisavého s perforáciou tympanickej membrány. Liek je schválený pre deti. Stojí to 170 - 180 rubľov.

  • Kandibiotik (Glenmark Pharmaceuticals, India), - v kombinácii s antibiotikum, antifungálne, protizápalové a analgetické vlastnosti. Zloženie: chloramfenikol antibiotiká, antimykotikum klotrimazol, kortikosteroidy beklometazón, anestatik lidokani. Je povolené používať pre deti od 6 rokov. Cena je 135 - 200 rubľov.
  • Garazon - kombinované liečivo, ktoré obsahuje antibiotikum gentamycín a GCS betametazón. Kontraindikované u detí do 8 rokov, tehotných a dojčiacich matiek. Cena je okolo 250 rubľov.
  • Analógy nosovej aerodisperzie s fenylefrínom

    Polidex s fenylefrinom je jediný lokálny liek s antibakteriálnymi a vazokonstrikčnými vlastnosťami. Napriek tomu lekár na základe symptómov ochorenia a vyšetrovacích údajov môže nájsť náhradu za tento liek:

    1. Isofra (Laboratórium Bouchard, Francúzsko) je antibakteriálnym liekom miestnej akcie. Má v antibiotiku frakmitín, ktorého citlivosť sa prejavuje takmer všetkými bakteriálnymi patogénmi, ktoré spôsobujú infekcie horných dýchacích ciest. Vhodné na liečbu bakteriálnej akútnej a chronickej rinitídy a sínusitídy. Má jednoduchý účinok pri sušení. Je povolené pre deti v akomkoľvek veku. Cena 200 - 320 rubľov.
    2. Rinofluimutsil (Zambon, Taliansko) - kombinačný prostriedky s hlienom (atsetiltsestein) a vazokonstrikčný (tuaminoheptán) efektu. Vhodné pre liečbu akútnej a chronickej nádchy a zápalu prínosových dutín s viskóznou vylučovania sliznicou a poruchou dýchania nosom.

    Cena 260 - 320 rubľov.

  • Vibrocil (Novartis, Švajčiarsko) je kombinované činidlo s vazokonstrikčným (fenylefrínovým) a antihistamínovým (dimetindenovým) účinkom. Vhodné na liečbu bežného nachladnutia s alergickou zložkou. Cena Vibrocil 230 - 270 rub.
  • Rhinostop, Rhinorus 0,05% - vazokonstrikčné lieky s xylometazolínom. Účinne odstraňuje opuch nosohltanu, podporuje regeneráciu nosového dýchania a odstraňuje bolesť v uchu. Kontraindikované pre deti mladšie ako dva roky. Cena je asi 80 rubľov.
  • Kapky v nose Vibrocil - majú rovnaké zloženie ako sprej, ktorý sa používa na liečbu detí. Cena je asi 260 rubľov.
  • Polidexa je liek s jedinečnými vlastnosťami. Súčasne má antibakteriálny, protizápalový a vazokonstriktívny účinok (v spreji). Úplne nahradiť to je nemožné. Je potrebné vybrať liek, ktorý je vhodný na liečbu konkrétneho pacienta.

    Pacienti uprednostňujú kúpiť lacnejšie lieky:

    Polydex - analógy lacnejšie, zoznam s cenami, porovnanie účinnosti

    Polidexa je moderný nosový antibakteriálny liek, ktorý sa na domácom trhu objavil relatívne nedávno, ale už sa osvedčil ako spoľahlivý prostriedok proti baktériám.

    Polydex dôstojnosť spočíva nielen v boji proti patogénne bakteriálne mikroflóru, ale aj schopnosť poskytnúť vazokonstrikčný, Dekongestant a protizápalový účinok.

    Tento terapeutický komplex sa uskutočňuje v dôsledku komplexného zloženia liečiva. Zahŕňa dve antibiotiká (neomycín sulfát a polimeksin B), a znamená, že odstránenie opuchov a zápalu (fenylefrín hydrochlorid a dexametazón).

    Liečivo sa používa po 2,5 rokoch. To je široko používaný v infekčných procesoch nosohltanu, a to najmä v prípadoch, keď existujú známky vážneho zápalu: hnis, "zelené" sopel, dlhotrvajúci nádcha, bolesť prínosových dutín projekcie, atď.

    Polidex sa zvyčajne používa až trikrát denne a priebeh liečby v priemere trvá 5-7 dní. Presnejšie pravidlá používania lieku predpisuje pediatr, ENT alebo terapeut. Pre najmenších pacientov je polydex indikovaný len raz denne.

    Cena polydixov (fľaša 15 ml vyrobená vo Francúzsku) je asi 320 rubľov. Nie všetci pacienti dokážu takéto náklady usporiadať, hoci veľmi drahé prostriedky nemôžu byť nazývané polydex. V takýchto prípadoch sú analógy lacnejšie a polydix je zrušený. Tiež je možné, že pacient má alergiu na akúkoľvek zložku kompozície a musíme premýšľať o tom, ktorá alternatíva je lepšie vybrať.

    Ako často nahradiť polidex?

    Najčastejšie vzhľadom na analógy navrhujú lekári nahradiť polidex rozprašovaním izofra. Má iné zloženie (len jednu látku - Framicetin), ale cena je prakticky rovnaká. Preto, ako lacný prostriedok isofras nie je vhodný, ale ak problém je v neznášanlivosti polydexu, bude isofra na mieste.

    Nasofaryngeálne ochorenia sú často sprevádzané symptómom, ako je "strelné ucho". Zdá sa, že zatiaľ nie je otitis, ale existujú všetky prekurzory jeho možného vzhľadu. Polidexa v tomto prípade vyhrá, pretože môže byť použitý na zakrytie uší.

    Isofra je účelný antibakteriálny nosový prípravok, nazývaný aj "analógové polidexy pre nos". Isofra pôsobí len na baktérie, sprievodné symptómy ju neodstránia.

    Ako si vybrať správny analóg?

    Povedzme, že pacient má viac ako 2,5 roka a bol pridelený polydex. Po niekoľkých dávkach lieku sa pacient sťažoval na horiacu a ostrú opuchy, ktorá po 2-3 minútach neprešla. Následné injekcie tiež pacientovi priniesli negatívne príznaky.

    Tu lekár musí dodržiavať nasledujúce taktiky.

    1. Najprv je nutné nájsť analógiu prípustného veku pacienta, rovnako ako, že časť finančných prostriedkov potrebných k obsahovať antibiotiká, alebo v extrémnych prípadoch, antiseptikum.
    2. Všetko závisí od klinického obrazu choroby. Pokiaľ ide o vysokú telesnú teplotu, zhoršené príznaky, hnisavý výtok, potom je v tomto prípade potrebné len antibiotikum, lokálne i systémovo.
    3. Keď ste práve začína bakteriálne nádche, kedy žlté alebo zelené rezance, a tým aj telesná teplota pacienta je normálne, alebo nie viac ako 37,2 stupňov (deti do troch rokov), môžete sa pokúsiť liečiť nádchu pomocou dezinfekčné roztoky, tj, vhodné kvapky v nose (analogy poldeksy).
    4. V každom prípade by mal pacient pred začiatkom liečby vyšetriť otolaryngológov, aby vylúčil vznik sínusitídy, inej sínusitídy a otitis. Samoliečenie antibakteriálnymi látkami nie je ani otázkou.

    Je žiaduce, aby pred začiatkom liečby lekár vzal bakposev na mikroflóru nosa a krku, potom hit "desať" Bude problémy a potrebné prostriedky proti niektorým baktériám budú nájdené pre istotu.

    Nevýhodou tejto diagnózy je dĺžka trvania bapsoseva, zvyčajne najmenej 5 dní a liečbu nemôžete oddialiť. Potom sa náhodne vyberajú drogy z bakteriálneho chladu. Vo väčšine prípadov takáto terapia prináša výsledky.

    Lacné analógy Polydex - zoznam s cenami

    K dnešnému dňu môžu byť tieto lieky ponúkané ako lacné analógy:

    • izofra (sprej, 15 ml) - 300 rubľov (mierne lacnejšie);
    • okomistín (kvapky na oči, 10 ml) - 150 rubľov;
    • sialor (kvapky, 10 ml) - 260-290 rubľov;
    • miramistín (roztok, 50 ml) - 240 - 260 rubľov;
    • guľôčka (kvapky) - 150 rubľov;
    • chlorofyllipt (olejový roztok, 20 ml) - 150 rubľov.

    Porovnávacie charakteristiky polydixov s inými nosnými látkami

    Pri výbere jedného z liekov je potrebné porovnať lieky podľa oficiálnych pokynov. Hlavná vec je zloženie a farmakologický účinok, t.j. musíme nájsť buď štruktúrne analógové alebo náhradné liečivo s podobným terapeutickým účinkom.

    Okrem toho, pri zohľadnení želania pracovníkov, bude potrebné nájsť analóg za rozumnejšiu cenu, pretože nie všetci naši občania môžu nakupovať lieky za stredné a vysoké ceny. Porovnávame niekoľko liekov s poldeksoy, a určiť, či môže pôsobiť ako jeho náprotivky.

    Rinoflumucil alebo polidexa?

    Prípravy sa vydávajú v rôznych krajinách. Polidex sa vyrába vo Francúzsku a rinoflumucil v Taliansku. V ich zložení sú úplne odlišné, preto majú rôzne farmakologické účinky. Aktívne zložky rhinoflukimu - tuamínheptánsulfátu a acetylcysteínu.

    Hlavnou úlohou Polydex - zabíjanie baktérií (antibakteriálny účinok), a Rinofluimutsil - odstránenie opuchov a rednúť zahustený hlienu.

    • Preto nie je možné pomenovať analóg rinoflukumilu. Napriek tomu majú obidve lieky podobné údaje o použití. V podstate ide o rôzne sínusitídy a rinitídu. Kontraindikácie sa do značnej miery zhodujú. Rinoflumacil sa neodporúča na liečbu tyreotoxikózy (endokrinná patológia).
    • Na rozdiel od polydexov je rinoflukumil povolený na použitie v pediatrii s vekom jedného roka. To umožňuje zmiernenie príznakov rinitídy od raného detstva, kedy sú mnohé lieky stále kontraindikované.

    Vzhľadom na skutočnosť, že rhinoflumycil neobsahuje antibakteriálne zložky, je menej toxický. Polidek má v zložení dve antibakteriálne látky. Mnohí pacienti z tohto dôvodu nechcú používať tento liek, napriek tomu, že sa používa lokálne a nemá veľké toxické zaťaženie.

    Za cenu liekov neexistujú žiadne zvláštne rozdiely. Rinofluimucil 10 ml (nosový sprej) stojí v priemere 280 rubľov, čo je 40 rubles lacnejšie polidex.

    Nazonex alebo polidex?

    Po prvé, začnime so zložením týchto liekov. Sú úplne odlišné, takže už nie je záležitosťou štrukturálnej identity. Polydex je komplexný liek, ktorý ničí baktérie v nosohltane alebo strednom uchu. tj jeho hlavnou úlohou je neutralizovať baktérie. Formulácia obsahuje štyri účinné látky, z ktorých dve sú antibiotiká.

    NAZONEX je monoaktívna látka, účinnou látkou je mometazón fuorát. Táto látka je glukokortikosteroid. V polidexe sa nachádza aj látka tejto skupiny - dexametazón. Toto je jediná podobnosť medzi týmito prípravkami v zložení.

    • NAZONEX vykazuje protizápalový a antihistaminový účinok, ale nemôže ničiť bakteriálnu flóru, antibakteriálne zložky v kompozícii chýbajú. Nasonex sa odporúča používať len od veku dvoch rokov.
    • Ďalšou výhodou nazonexu možno nazvať jeho schopnosťou aktivovať neutrofily, ktoré v zaostrenej zóne začnú blokovať baktérie. Vďaka tomu titre patogénnej flóry nerastú, ale ani nie sú zničené.

    Preto si jeden z prostriedkov zvolí iba lekár a rozhodne sa, čo bude pre konkrétneho pacienta lepšie.

    Nazonex (50 mcg / dávka, 1 kus) je drahší ako polydex, jeho cena je asi 440 rubľov.

    Dôležité! Nazoneks a polidex sa používajú v krátkych kurzoch, niekedy sa dokonca kombinujú. Pacienti by si mali byť vedomí toho, že tieto lieky sa nepoužívajú pri normálnej a nekomplikovanej rinitíde.

    Protargol alebo polidexa - čo je lepšie?

    Prípravky nie sú štrukturálne analógy. Účinná látka protargola - strieborný proteín (v skutočnosti je to proteínový komplex). Táto látka má krátku skladovateľnosť. V post-sovietskom priestore bol vždy pripravený na špeciálnych lekárskych oddeleniach na predpis lekára. K dnešnému dňu má protargol analógový sialor, ktorý vyrába ruská farmaceutická spoločnosť "Renewal".

    Treba poznamenať, že strieborný proteín vykazuje antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, hoci toto liečivo sa nepovažuje za antibiotikum. Liečivo má tiež protizápalový a sušiaci účinok, zužuje cievy a odstraňuje opuch nosohltanu.

    Z toho vyplýva, že teoreticky a ako prax dokazuje, pomocou protargolu je možné vyrovnať sa s baktériami a eliminovať ďalšie príznaky rinitídy. Zvyčajne pri nekomplikovanej bakteriálnej chlade, dokonca aj vtedy, keď je v hlienke "zelené", odporúčajú lekárom liečbu bez antibakteriálnych činidiel. Ak po niekoľkých dňoch nedôjde k účinku, predpísané je lokálne antibiotikum.

    Preto podľa terapeutického účinku protargolu a polidexu sú teda podmienené analógy.

    Sialor (Protargol) Obnovovací kit na prípravu roztoku 2% 10 ml s rozprašovačom stojí okolo 290 rubľov. Ak si objednáte protargol v lekárni, bude to lacnejšie, asi 100-150 rubľov. Z toho vyplýva, že protargol v ľubovoľnej z jeho reprezentácií je lacnejší ako polydeck.

    Polydex alebo vibrocil?

    Lieky majú rôzne farmakologické účinky. Vibrocil vo svojom zložení obsahuje nasledujúce látky: dimetinden maleát a fenylefrín. Prvá látka odstraňuje reťazec alergických reakcií, druhá - boje s opuchom a zápalom, t.j. Celkovo máme antialergický, protiedémový a protizápalový účinok.

    Vibrocil je možné zakúpiť vo forme spreja, kvapiek a gélu. Liečivo sa používa na rôzne typy rinitídy, ktoré nemajú bakteriálnu mikroflóru. Môže to byť alergická a vírusová rinitída, chronická sinusitída, otitída (v tomto prípade vibrácie odstraňujú symptómy).

    • Vibrocil sa môže používať u detí do jedného roka. Klinické štúdie preukázali bezpečnosť používania tohto lieku v tejto vekovej skupine.
    • Na rozdiel od poldeksy vibrotsil nemôže liečiť bakteriálnu rinitídu, preto ju nemožno nazvať analógom. Na výmenu polidexov sa v ideálnom prípade vyberajú len lieky, ktoré majú antibakteriálne zložky.

    Vibrocil je lacnejší ako polydixy. Cena kvapiek v nose (15 ml) je približne 290 rubľov. Napriek skutočnosti, že liek je lacnejší, nemôže byť použitý ako analóg, preto nie je potrebné porovnávať tieto lieky v princípe, sú odlišné.

    Polidex alebo sofredex?

    Sofradex sa týka analógov poldeksy, hoci ich zloženie je odlišné, ale princíp konania je do značnej miery podobný. Obe lieky majú antibakteriálne látky a glukokortikosteroidy.

    V sofradedeke ako antibakteriálny prostriedok pôsobí gramicidín a frakmitínový sulfát, glukokortikosteroid - dexametazón. Ako môžete vidieť, polidexa a sfradex sú dostatočne silné prípravky, ktoré majú v zložení dva antibakteriálne látky.

    Naopak, poldeksy sa používajú v oftalmickej praxi. Hlavným cieľom lieku sofradex je liečba bakteriálnych a zápalových ochorení očí a uší.

    V pokynoch k lieku neexistujú žiadne indikácie na použitie subfedex pri rinitíde. Napriek tomu sa tento liek široko používa na liečbu bakteriálneho ochorenia u dospelých a detí.

    Pri výbere jedného z prostriedkov - polidexu alebo sophhedaxu, je potrebné najprv postupovať z citlivosti baktérií na antibiotiká, ktoré sú v zložení týchto liekov. Voľba lieku je urobená lekárom a lekársky zážitok vám vždy povie, ktoré lieky na tento klinický obraz budú efektívnejšie.

    Cena za Sofradex (očné a ušné kvapky, 5 ml) je 330 rubľov. Záver: cena polidexu a sofradexu je na rovnakej úrovni.

    Dioxydín alebo polidexa - čo si vybrať?

    V 1 ml dioxidínu je hydroxymetylchinoxylíndioxid 5 alebo 10 mg. Liečivo nepatrí do štrukturálnych analógov polydexu, ale je silným antibakteriálnym činidlom. Preto sa môže považovať za analóg terapeutického účinku. Polidexa je komplexný liek, dioxid je monoaktívny liek.

    Antibakteriálnym účinkom je roztok dioxygenu silnejší, preto sa používa nielen v otolaryngológii, ale aj v iných oblastiach medicíny. Je účinná pri liečbe septických poranení, keď iné antibiotiká nemôžu pomôcť. Záver je nasledovný: tento liek sa používa len pri zložitých formách ochorenia.

    V praxi ORL sa odporúča dioxín pre tonzilitídu, otitis, všetky typy infekčnej sinusitídy.

    Dioxydín je veľmi agresívny, takže ak ho lekár určil na liečbu, pokúste sa objasniť, do akej miery bol zápalový proces preč. Bohužiaľ, aby sa ukázať rýchly účinok, niektorí lekári s pochybnou profesionalitou nechali dioxygen do "bitky", kde to nie je nutné. Pacienti by mali pochopiť, že silné lieky sú rezervou pre najzávažnejšie infekcie.

    Dioxydín (roztok 5 ml ampulky č. 10 5 mg / ml) stojí asi 390 rubľov.

    Záver: ak nie je žiadny polydex a iné antibiotiká, ukazuje sa dioxygen.

    záver

    Po prečítaní článku nie je ťažké vyvodiť záver, že všetky antibakteriálne lieky sú závažnými liekmi. Iba lekár sa môže orientovať v správnosti určenia konkrétneho lieku. Napríklad v nose bolo predpísané lokálne antibiotikum, ale nezodpovedalo sa, treba ho zmeniť. Ako určiť analóg? Nezávisle, bez lekárskeho vedomia, je to ťažké.

    Nezabudnite, že antibiotiká eliminujú nielen baktériovú flóru, ale tiež pôsobia toxicky na prospešné baktérie. Preto by liečba polydixom a jeho analógmi mala byť pod prísnym lekárskym dohľadom, najmä ak sa liečba týka detí. Buďte zdraví!

    Môžete Tiež Rád